Про Центр
Діяльність Центру
Нормативно-правова база
Для інвестора
Запобігання корупції
Корисні посилання
Національні проекти
04.03.2010
Проекти енергоефективності в Україні

Круглий стіл «Проекти енергоефективності в Україні» організовано Посольством Кореї в Україні та Національним агентством України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів (голова агентства - Сергій Єрмілов). В рамках заходу було презентовано проект Державної економічної Програми енергоефективності на 2010–2015 роки та ряд проектів, які будуть реалізовуватись під час впровадження Програми. Окрім цього, українська сторона презентувала ще біля 10 проектів у житлово-комунальній сфері та альтернативній енергетиці.


Також зазначено, що корейські інвестори можуть вкласти близько 1 млрд дол. в українські енергоощадні проекти (необхідна сума інвестування 30-35 млрд доларів). Корейський інститут розвитку за результатами співпраці з Україною в рамках Програми обміну знаннями, готує звіт, в якому розкриє шляхи  розвитку енергоефективності в Україні.


Тим не менш, іноземні інвестиції можливі лише в разі прийняття державної програми підвищення енергоефективності, яку Кабмін повинен розглянути наступного тижня. Згідно з документом, до 2015 р. в розвиток енергоощадних технологій потрібно залучити 250 млрд дол., щоб здолати розрив в енергоефективності з розвиненими країнами.


Лише після цього будуть розглянуті варіанти співпраці в цій сфері.


Варто також зазначити діючі державні програми з енергозбереження:


·        Комплексна державна програма енергозбереження України.


·        Галузева програма енергоефективності у будівництві на 2010 – 2014 роки.


·        Програма державної підтримки розвитку нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії та малої гідро- і теплоенергетики.


Крім цього,  впроваджується розроблення проекту нового закону "Про енергоефективність" та цільових програм - "Біопаливо", "Вітроенергетика", "Метан". У проекті держбюджету-2010 передбачається створення загальнонаціонального фонду енергозбереження.


Джерело:        http://presscenter.ukrinform.ua/news-38642.html?p=8


http://www.day.kiev.ua/292713/


http://naer.gov.ua/archives/1165

Прес-центр
Перелік проектів для інвестування
Конкурс проектів © Вінницький регіональний центр з івестицій та розвитку, 2010 Internet Studio Aura