Про Центр
Діяльність Центру
Нормативно-правова база
Для інвестора
Запобігання корупції
Корисні посилання
Національні проекти
10.03.2010
У Вінниці відбулось офіційне відкриття Генерального Консульства Республіки Польща у м. Вінниця

Представленням місцевому керівництву новопризначеного Генерального консула Республіки Польщі Кшиштофа Свідерека завершилася процедура офіційного початку роботи нового офісу Генерального консульства у Вінниці.


З цією метою 26 лютого до міста прибув заступник міністра МЗС Польщі Анджей Кремер, надзвичайний та повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковські, заступник міністра МЗС України Валерій Чалий та інші високопосадовці двох держав.


В облдержадміністрації їх приймав голова ОДА Олександр Домбровський, голова обласної ради Григорій Заболотний та Вінницький міський голова Володимир Гройсман.
Програмою урочистостей також було передбачено покладання квітів до меморіальної дошки першому керівнику незалежної Польщі Юзефу Пілсудському, котрий на початку минулого століття перебував у Вінниці, офіційне відкриття Генерального консульства та інші святкові заходи.


Анджей Кремер повідомив, що Польща і надалі розвиватиме мережу консульських установ в Україні. Зокрема, аналогічна Вінницькій установа з’явиться у Севастополі та Івано-Франківську, а нове приміщення Генерального консульства відкриється у Львові. У такий спосіб польська сторона сподівається зміцнити регіональну співпрацю між нашими державами.


«Ми дуже високо цінуємо співпрацю Вінницької області та Свєнтокшиського воєводства, - продовжив дипломат. - І я хочу подякувати Олександру Домбровському за внесок у розвиток такої співпраці».


«Для нас важливо мати такий інструмент євроінтеграції, яким є Генеральне консульство у Вінниці, - сказав Олександр Домбровський. - Він дає можливість розпочати велику кількість двосторонніх і багатосторонніх проектів. Зокрема, це міг би бути центр вивчення європейських мов, дитячий міжнародний табір, університетський обмін і т.д».


Варто нагадати, що Генеральне консульство у Вінниці також обслуговуватиме мешканців Хмельницької та Житомирської областей, об’єднаних з Вінниччиною в один консульський округ. Саме географічне розташування останньої і стало важливим чинником під час прийняття рішення про заснування установи, рівнодоступної для жителів центрального Поділля. А з іншого боку - саме у Вінниці польська сторона побачила найбільше прагнення до співпраці.


Джерело: http://www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/web_alldocs/Doc33GBL

Прес-центр
Перелік проектів для інвестування
Конкурс проектів © Вінницький регіональний центр з івестицій та розвитку, 2010 Internet Studio Aura