Про Центр
Діяльність Центру
Нормативно-правова база
Для інвестора
Запобігання корупції
Корисні посилання
Національні проекти
01.07.2010
30.06.201 у Комітететі Верховної Ради з питань науки і освіти проїшли слуханнях на тему: «Стан та проблеми реалізації Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та шляхи його вдосконалення»

Представники ДБУ «Південно-західного регіонального центру інноваційного розвитку» прийняли участь в слуханнях  на тему: «Стан та проблеми реалізації Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та шляхи його вдосконалення», які проходили 30 червня 2010 року в Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти.


Відкривав комітетські слухання Голова Комітету з питань науки і освіти Володимир Полохало


Учасниками слухань були представники наукової громадськості, вчені, керівники міністерств та обласних державних адміністрацій.


 В своєму виступі Володимир Полохало зазначив, що  наука це не лише основа розвитку і конкурентоспроможності держави, але і питання її національної безпеки.  А в Україні за двадцятирічний період науковий потенціал зменшився втричі.


Також було зауважено, що в умовах кризи та обмежених фінансових ресурсів треба концентрувати кошти на науку у невеликій кількості розпорядників і перш за все за пріоритетними напрямами  науки і техніки».


Голова Комітету наголосив, що минулий Уряд започаткував предметний діалог з наукою, запросивши до свого складу президента НАН України Б.Є.Патона, до колегій міністерств директорів провідних академічних інститутів та відомих вчених. «Таке співробітництво дозволить оптимальним шляхом використовувати накопичені знання на вирішення галузевих проблем, і напроти сформувати завдання для науки. Цю роботу треба продовжити та поширити» - підкреслив він.


Окрім того, Володимир Полохало висловив своє обурення з приводу повернення Президентом України Закону про «Пріоритетні напрями розвитку науки і техніки», який було прийнято 1 червня 2010 року, з вимогою вилучення з нього положення щодо фінансування пріоритетних напрямів на рівні не менше ніж 30%.


«Вилучення положення щодо 30 % фінансування, практично ставить під загрозу  реалізацію цього Закону» - наголосив Голова Комітету - «На реалізацію пріоритетних напрямів має бути спрямовано на менше 2 млрд. гривень,  і не за рахунок перерозподілу коштів, а за рахунок їх збільшення.  Треба значно збільшити видатки Державному фонду фундаментальних досліджень».


Володимир Полохало звернув також увагу присутніх на те, що сьогодні галузева наука практично не захищена від приватизації наукових інститутів, і на науку зараз дивляться, як на об’єкт приватизації.


 Запрошені до участі в слуханнях представники наукової громадськості, вчені, керівники міністерств та обласних державних адміністрацій були одностайні в тому, що треба зробити невідкладні рішучі кроки для порятунку української науки.


За підсумками роботи слухань будуть розроблені і затвердженні на засіданні Комітету відповідні рекомендації.

Прес-центр
Перелік проектів для інвестування
Конкурс проектів © Вінницький регіональний центр з івестицій та розвитку, 2010 Internet Studio Aura