Про Центр
Діяльність Центру
Нормативно-правова база
Для інвестора
Запобігання корупції
Корисні посилання
Національні проекти
10.02.2011
Нідерландська програма «PUM» з залучення експертів

Голландська допомога: консультації менеджерів і фахівців практиків, навчання і стажування, пошук партнерів в Голландії.


Нідерландська програма «PUM» (Netherlands Senior Experts PUM www.pum.nl) - некомерційна організація, яка фінансується Урядом та Союзом Підприємців Голландії, пропонує Вам безкоштовну допомогу голландських менеджерів і фахівців, експертів широкого діапазону галузей.


Мета «ПУМ» допомогти українським малим і середнім підприємствам у розвитку, передати їм досвід європейського підприємництва, залучити до партнерських стосунків із голландськими фірмами і таким чином поліпшити бізнес-клімат, сприяти створенню нових робочих місць та переходу до більш чистих виробничих процесів в Україні.


«PUM» надсилає голландських експертів, які консультують українські компанії, виступають ініціаторами змін в культурі підприємницької діяльності, допомагають у визначенні «больових точок» компаній і підказують варіанти вирішення проблем. Щорічно «PUM» надає послуги в середньому 200 компаніям в Україні.


Хто отримує допомогу «ПУМ», або критерії відбору заявників


Допомогою «PUM» може скористатися:


приватне мале, або середнє підприємство будь-якого роду діяльності, у якому:


- число зайнятих - не менше 10 чоловік;


- строк діяльності - не менше 2 років;


- річний баланс не не повинен перевищувати € 10 млн.;


- річний товарообіг - не більше € 10 млн. за рік;


- частка іноземного інвестора - не більше 49%;


- У клієнта-заявника немає коштів для оплати послуг комерційних консультантів;


Умови та обов‘язки


«PUM» оплачує проїзд експерта до місця роботи і медичне страхування (термін перебування експерта від 7 робочих днів до 3 міс., кількість заявок від однієї компанії - необмежена). Приймаюча сторона забезпечує поточні витрати (проживання і харчування експерта, місцевий транспорт та послуги перекладача). Компаніям, що не задовольняють умови отримання допомоги PUM, допомога надається на комерційній основі.


Стажування, або візит до Королівства Нідерландів 


На додаток до консультацій експерти «PUM» організують стажування українських менеджерів і фахівців на аналогічних компаніях у Голландії (внесок української сторони 700 євро (близько 20% вартості) і сприяють у пошуку партнерів і проведення з ними переговорів у Голландії. При цьому «PUM» відшкодовує витрати за проїзд, медичне страхування та проживання в Голландії. 


Голландці також надають допомогу у пошуку голландських постачальників обладнання та с/г техніки, хоча не займаються питаннями довгострокової експлуатації поставленого устаткування.


Процедура оформлення заявки:


Розглядатись будуть тільки повністю заповнені форми заяв. Після отримання заявки ми розглядаємо її на предмет відповідності умовам отримання допомоги. Крім того, проводимо консультацію із регіональним представником ПУМ в Україні та надсилаємо заявку до офісу ПУМ.


Після ретельного розгляду кваліфікації своїх експертів PUM направляє клієнту інформацію про експерта, визнаного найбільш кваліфікованим для виконання цієї роботи.


У разі затвердження клієнтом вибраного кандидата PUM починає підготовчу роботу по організації проекту. Експерт перед від'їздом проходить інструктаж щодо роботи в рамках програми.


ФОНД ХАНСЕН БЛАНКЕРТА / Малі гранти


Експерти PUM можуть прийти до висновку, що компанія клієнта може отримати значну вигоду у разі надання їй скромної фінансової підтримки. У цьому випадку вони можуть звернутися за допомогою до Фонду Ганса Бланкерта, що є джерелом коштів для невеликих проектів PUM. Кошти цього фонду найчастіше використовуються для закупівлі раніше використаного обладнання, наприклад - машин, що знаходяться в нормальному робочому стані.


Більша частина бюджету Фонду Ганса Бланкерта складається з пожертв Міністерства розвитку Нідерландів. Середня величина гранту складає 2500 євро.


 


Додаткову інформацію можна знайти на сайті: www.pum.nl

Прес-центр
Перелік проектів для інвестування
Конкурс проектів © Вінницький регіональний центр з івестицій та розвитку, 2010 Internet Studio Aura