Про Центр
Діяльність Центру
Нормативно-правова база
Для інвестора
Запобігання корупції
Корисні посилання
Національні проекти
16.03.2011
15 березня 2011 року у Вінниці відбулась конференція «Започаткування та функціонування в Україні національної програми з більш чистого виробництва».

Конференція проходила в рамках виконання програми ООН з промисловому розвитку (ЮНІДО), за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницького регіонального відділення Українського союзу підприємців та промисловців, Вінницького клубу успішних підприємців, Вінницького національного технічного університету, та технічної підтримки Вінницького регіонального центру з інвестицій та розвитку. Учасниками конференції були представники підприємств області, представники органів влади, науковці.


На конференції було представлено ідеї більш чистого виробництва, заходи що здійснюються в рамках програми, результати роботи програми з більш чистого виробництва протягом 2010 року на підприємствах області, а також оговорювалось питання можливості розширення участі підприємств щодо отримання міжнародних грантів з цієї проблеми.


Виконання програми ООН з промисловому розвитку (ЮНІДО) в напрямку розповсюдження ідеї чистого виробництва буде продовжено ще на 5 років Поетапне виконання програми передбачає реалізацію аналогічних проектів за кошти Швейцарського уряду, що передбачає проведення тренінгів, аудитів підприємств та підготовку інвестиційних проектів  до міжнародних фінансових організацій, таких як: IFC, NEFCO та інші, які під екологічні проекти надають кредити на вигідних для підприємств умовах.


Запропонована методика ЮНІДО впроваджується національними експертами з НТУУ «КПІ» безпосередньо на підприємствах. Фахівцями проводить технічний та технологічний аудит, робиться ретельний аналіз виробництва в комплексі, розробляються та пропонуються рішення для покращення виробництва.


На території Вінницької області у проекті взяли участь такі підприємства: Вінницький комбінат хлібопродуктів, Гайсинський молочний завод, Гайсинський цукровий завод, ТОВ «Декор-бетон», ВАТ «Поділля залізобетон». Даними підприємствами були презентовані матеріали що підтверджують економічну вигоду та екологічний ефект проекту ЮНІДО


 


Довідково:


Актуальність конференції полягала в тому що в Україні більшість підприємств працюють за витратною технологією по використанню ресурсів. Енергоємність ВВП України в 3-5 раз перевищує показники розвинутих країн. Також є перевитрати у споживанні матеріальних ресурсів. Щорічно з залученої у виробництво первинної сировини створюється біля 2,5 млрд. т. відходів. Споживання води в 2-2,5 рази перевищує показники розвинутих країн. Таким чином, практично, потенціал з суттєвого покращення ситуації та підвищення конкурентоздатності є на кожному підприємстві України.

Прес-центр
Перелік проектів для інвестування
Конкурс проектів © Вінницький регіональний центр з івестицій та розвитку, 2010 Internet Studio Aura