Про Центр
Діяльність Центру
Нормативно-правова база
Для інвестора
Запобігання корупції
Корисні посилання
Національні проекти
15.06.2011
Програма економічних реформ на 2010 – 2014 роки

Програма реформ розроблена на виконання поставленого Президентом України завдання з відновлення економічного зростання й модернізації економіки країни. Реформи спрямовані на побудову сучасної, стійкої, відкритої й конкурентоспроможної у світовому масштабі економіки, формування професійної й ефективної системи державного управління, і зрештою – на підвищення добробуту українських громадян.


Програма охоплює широкий набір стратегічних перетворень за п'ятьма напрямами:


1. Створення базових передумов економічного росту через утримання низького рівня інфляції, стабілізації державних фінансів і створення стійкої фінансової системи.


2. Формування режиму максимального сприяння бізнесу шляхом зменшення втручання держави в економіку, зниження адміністративних бар'єрів для його розвитку, модернізації податкової системи й поглиблення міжнародної економічної інтеграції України.


3. Модернізація інфраструктури й базових секторів шляхом усунення усталених структурних проблем в енергетичній, вугільній, нафтогазовій галузях і ЖКГ, а також розвитку транспортної інфраструктури й ринку землі. Перехід від дотацій до самоокупності виробництва й соціальних послуг.


4. Збереження й розвиток людського й соціального капіталу шляхом підвищення ефективності й стабільності соціального захисту, поліпшення якості й доступності освіти й медичного обслуговування.


5. Підвищення ефективності державного управління шляхом реформування державної служби й виконавчої влади1.


Програма створювалася в робочих групах Комітету з економічних реформ на чолі з Президентом України. Робочі групи об'єднали зусилля представників держапарату, регіональної влади, бізнесу, українського й міжнародного експертного співтовариства.


Їхні об'єднані зусилля у реалізації Програми економічних реформ дозволять ефективно вирішити поставлені в ній завдання.


Після затвердження Комітетом Програми подальшими кроками стануть:


– розроблення детального плану щодо реалізації кожного напряму реформ, визначенням необхідних кроків, відповідальних осіб, строків і проміжних результатів;  


– підготовка законопроектів, необхідних для здійснення реформ;


– розроблення регіональних програм на базі національної Програми реформ.


Комітет з економічних реформ забезпечить моніторинг і контроль реалізації реформ, координацію кроків між державними органами, а також коригування Програми в міру


вирішення поставлених завдань або зміни умов її реалізації.


Зокрема на 2011 рік розроблено Національний план дій на 2011 рік, щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", в якому наведено заходи направлені на виконання Програми. Більш детальна інформація знаходиться в прикріпленому файлі.Додаткова iнформацiя

Програма економічни реформ на 2010-2014Національний план дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки

Прес-центр
Перелік проектів для інвестування
Конкурс проектів © Вінницький регіональний центр з івестицій та розвитку, 2010 Internet Studio Aura