Про Центр
Діяльність Центру
Нормативно-правова база
Для інвестора
Запобігання корупції
Корисні посилання
Національні проекти
08.02.2013
Врятувати цукрову галузь допоможе виробництво альтернативних видів палива

7 лютого на відбулась нарада, на якій обговорювалися перспективи розвитку цукрової галузі та доля спиртових заводів регіону.


«Вінниччина завжди була основною базою галузі і нині вона теж має величезні резерви. Але, на жаль, у минулому році обставини склалися так, що хто найкраще працював, той у кінці маркетингового року отримав найбільше проблем» - відмітив голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан.


За словами Івана Мовчана, підприємства, які виробляли цукросировину знаходяться у комфортнішій ситуації, ніж переробні підприємства області. Тому сьогодні завдання усіх присутніх фахівців визначити подальші кроки, аби звернутися до Прем’єр-міністра України та до Верховної Ради України з конкретними пропозиціями для врегулювання питань галузі на державному рівні.


У свою чергу, заступник голови облдержадміністрації Валентин Поліщук охарактеризував стан цукрової галузі на Вінниччині. Так, на початку 90-х років минулого століття площі посівів буряку скоротилися майже втричі, а кількість цукрових заводів, які працювали на повну потужність, зменшилася з 39 до 9. Тільки за минулий рік припинили діяльність 5 цукрових заводів, через що залишилися без роботи 2,5 тисячі жителів області. Проте, Вінниччина залишається провідним постачальником цукру на продовольчий ринок країни, оскільки виробляє шосту частину всього українського цукру.


Лідерами галузі є Гайсинський, Крижопільський, Жданівський цукровий заводи. Значно збільшилося виробництво цукру на Юзефомиколаївському, Іллінецькому та Моївському заводах. Є можливість відновити діяльність Кирнасівського, Браїлівського, Бродецького, Турбівського, Красносільського цукрових заводів. Але оскільки на ринку цукру склалася несприятлива ситуація, відновлення їх роботи залишається під питанням.


Слід відмітити, що на Вінниччині розташовано 11 спиртових заводів, але торік працювали тільки 7, причому не всі виробляли спирт.


Картину доповнила інформація, надана головою асоціації «Вінницяцукор» Миколою Власюком і директором ПрАТ «Вінницький дослідний завод» Олександром Дідичуком.


В обговоренні ситуації в галузі взяли участь начальник відділу економіки і політики аграрних перетворень Державної установи «Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України» Олена Бородіна (презентація наукових досліджень з питань виробництва біоетанолу); директор Департаменту продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України Олександр Куць; перший заступник генерального директора Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» Віктор Панков; головний спеціаліст відділу альтернативних видів палива Департаменту з питань нафтової, газової, торф'яної, нафтопереробної промисловості та альтернативних видів палива Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Олександр Кагарлицький; голова правління – генеральний директор національної асоціації цукровиків України «Укрцукор» Микола Ярчук, заступник директора Інституту продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України, доктор технічних наук, професор Любомир Хомічак; завідувач відділу біоресурсів Інституту продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України, доктор технічних наук, професор Сергій Олійничу, представники ДБУ «Вінницький регіональний центр з інвестицій та розвитку».


Закриваючи нараду, Іван Мовчан наголосив, що підприємства галузі потребують державної підтримки щодо розширення ринку збуту цукру і пошуку можливостей перепрофілювання деяких цукрових підприємства на виробництво інших видів продукції, в тому числі – альтернативних видів палива. Для спиртових заводів один з виходів із ситуації – виробництво біоетанолу. Голова обласної державної адміністрації зауважив, якщо раніше основною причиною знищення цукрових заводів була відсутність цукрової сировини, то сьогодні область демонструє пристойні показники урожайності.

Прес-центр
Перелік проектів для інвестування
Конкурс проектів © Вінницький регіональний центр з івестицій та розвитку, 2010 Internet Studio Aura