Про Центр
Діяльність Центру
Нормативно-правова база
Для інвестора
Запобігання корупції
Корисні посилання
Національні проекти
26.03.2013
У Вінниці може з’явитися насіннєвий завод від світового виробника за $100 мільйонів

Сенсаційний поворот отримала історія із земельним аукціоном, який мав відбутись у Вінниці 5-го березня. Адже мерія виставила на продаж через публічний аукціон 80 га землі в східній частині міста за стартовою ціною 81,5 млн. грн. Але торги першого разу не відбулись, оскільки на них зареєструвався лише один учасник. Та який? Бо поки чиновники готують повторні торги стало відомо, що на окраїну Вінниці претендує із своїм насіннєвим заводом світовий гігант із США...


Для організації торгів по землі в промзоні мікрорайону «Східний» була залучена львівська «Фірма «СОМГІЗ». Однак, в день проведення торгів виявилось, що зареєструвався лише один учасник і згідного закону, торги в цьому разі не проводяться, і їх переможець не визначається. Але навіть один ТАКИЙ учасник — це свідчення потенційного інтересу інвесторів до цієї території. Адже це відома американська фірма «Монсанто».


- Якщо цей проект буде реалізовано у Вінниці, то це плюс для всієї області, - зазначив голова Вінницької облдержадміністрації Іван Мовчан. - Адже посіви кукурудзи в нашому регіоні за останні роки зросли на 30% з 257 до 335 тисяч гектарів і дефіцит якісного насіння це серйозне питання для аграріїв.


- Компанія Монсанта – провідний світовий гравець на ринку насіння стикнулася з проблемою неможливості забезпечити попит насіння кукурудзи на українському ринку, - коментує цю новину віце-президент Української аграрної конфедерації Наталія Погожева. - В минулому році Україна вперше в історії вийшла на друге місце в світі за експортом кукурудзи, поступаючись тільки США. На жаль, в основному за рахунок збільшення площ висіву – в 2009 – 2млн га, в 2012 – більш ніж 4, прогноз на 2013 – 5млн га. Як не згадати Хрущова! Дефіцит насіння пояснюється двома факторами – стагнація селекційної насіннєвої галузі в Україні та величезні проблемами з логістикою, з якою стикаються майже всі компанії – імпортери та експортери, що працюють за прозорими міжнародними стандартами.


Якщо ця компанія справді купить 80 га вінницької землі через аукціон, то місто отримає серйозні кошти на реалізацію інфраструктурних проектів в різних сферах (житлово-комунальному господарстві, системі транспорту, містобудуванні та ін.). Також щорічно міський бюджет отримуватиме додаткові надходження від сплати земельного податку в розмірі близька 1 млн. грн.


- Однозначно можна вітати таке рішення – це буде один з найсучасніших заводів в світі і найбільший завод в Європі. Досить велика інвестиція – думаю понад 100 млн долларів, - зазначила Наталія Погожева. - Окрім базових речей - нові робочі місця, навчання українських аграріїв новим технологіям, надходження до бюджету, це також дозволить збільшити прибутки аграріям. Використання якісного насіннєвого матеріалу дозволяє суттєво збільшувати урожайність, як свідчать цифри – прибуток збільшується до 100 – 120дол на гектар, наприклад, в 2013 році - до півмільярда доларів. Це також дозволяє підвищувати конкурентоспроможність продуктів з додатковою вартістю.


Довідка


«Монсанто» була заснована Джоном Френсісом Куїні в 1901 році, ветераном фармацевтичної промисловості з 30-річним стажем. Використавши власні кошти як стартовий капітал, він почав з виробництва сахарину і назвав компанію по дівочого прізвища своєї дружини (Monsanto).


Почавши з успішних продажів сахарину «Кока-колі», Куїн швидко освоїв виробництво інших потрібних їй інгредієнтів, таких як кофеїн і ванілін, і через короткий час став її основним постачальником. За цим відбулось розширення виробництва в область фармацевтики (аспірин і саліцилова кислота) і виробництва гуми.


Monsanto Company (Монсанто) - транснаціональна компанія, світовий лідер біотехнології рослин. Основна продукція - генетично модифіковані насіння кукурудзи, сої, бавовни, а також найпоширеніший у світі гербіцид "Раундап". «Монсанто» - концерн, який спеціалізується на високих технологіях в галузі сільського господарства. Ключовим моментом у цій трансформації став 1996 рік, коли «Монсанто» одночасно випустила на ринок перші генетично змінені сільськогосподарські культури: трансгенну сою з новою ознакою «Раундап Реді» (Roundup Ready, RR) і бавовна «Боллгард» (Bollgard), стійкий до комах . Величезний успіх цих і наступних за ними аналогічних продуктів на сільськогосподарському ринку США стимулював компанію переорієнтуватися з традиційної хімії та фармакохімії на виробництво нових сортів насіння. Roundup - торгова марка гербіциду під назвою гліфосат, який був винайдений і випущений на ринок «Монсанто» на початку 1970-х.


У березні 2005 року «Монсанто» придбала найбільшу насінницьку компанію Seminis, що спеціалізується на виробництві насіння овочів і фруктів. І ймовірно, саме такий насіннєвий завод американці хочуть побудувати у Вінниці? Адже наша область — лідер на ринку аграрних технологій та за рівнем урожаїв.


Роман Ковальський, для ВИННИЦА.info

Прес-центр
Перелік проектів для інвестування
Конкурс проектів © Вінницький регіональний центр з івестицій та розвитку, 2010 Internet Studio Aura