Про Центр
Діяльність Центру
Нормативно-правова база
Для інвестора
Запобігання корупції
Корисні посилання
Національні проекти
26.03.2013
У Вінниці відкрився обласний центр екстреної медицини

15 березня у Вінниці відбулось відкриття реконструйованого приміщення обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф. У заході взяли участь губернатор Вінниччини Іван Мовчан та директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Лідія Діденко. Іван Мовчан передав символічний ключ від реконструйованої будівлі головному лікарю центру Пірникозі Анатолію. «Саме від координації цього центру, буде залежати робота усієї галузі екстреної медичної допомоги в області», - наголосив Іван Мовчан під час відкриття. Також він повідомив, що усі автомобілі швидкої допомоги у області будуть обладнані системами GPS-навігації для більш прискореного обслуговування викликів громадян, на що буде виділено 9 млн. гривень. За його словами, це нововведення стане можливим на базі новозбудованого обласного центру екстреної медицини. Саме тут планується створення оперативно-диспетчерської служби з єдиною центральною диспетчерською, яка працюватиме таким чином:


- виклик надходить на лінію «103»;


- на екрані диспетчера відображається розташування всіх машин швидкої медичної допомоги, які обладнаються GPS-системами;


- центральна диспетчерська оцінює проблему, створює маршрут і направляє найближчу до виклику бригаду.


Також під час презентації центру зайшла мова і про санітарну авіацію, яка також буде підпорядковуватись цьому центру. За знайденими архівними даними, ще у далекому 1949 році санавіація області за рік здійснювала 210 вильотів, тому «реанімування» цієї галузі є абсолютно вірним кроком. Для цього будуть залучатись літак АН-2 та вертоліт МІ-2, для використання яких заплановано виділити 1,2 млн. гривень. За інформацією Лідії Діденко, голови департаменту охорони здоров’я та курортів Вінницької ОДА, уся галузь екстреної медицини області налічує 111 бригад при потребі 160. На сьогодні 157 автомобілів щоденно обслуговують 1000 викликів в сільській місцевості та 350-450 викликів – в міській. «Якщо перерахувати це на 365 днів у році, виходить 550-600 тисяч викликів в рік. А це означає що майже кожен третій житель області звертається у швидку протягом року. Тому, така серйозна робота потребує серйозної підтримки», - сказала Лідія Діденко.


Довідка.


Комунальна установа «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» утворено в 2009 році.


Центр забезпечує організацію та надання екстреної меддопомоги пацієнтам та постраждалим, які перебувають у невідкладних станах здоров’я.


Реконструкція будівлі Обласного центру екстреної медичної допомоги розпочалось у 2010 році, за рахунок обласного та державного бюджету. За 2010-2013 роки використано 4,496 млн. гривень. На завершення реконструкції та закупівлі для нього обладнання є ресурс із невикористаного 1 млн. гривень.

Прес-центр
Перелік проектів для інвестування
Конкурс проектів © Вінницький регіональний центр з івестицій та розвитку, 2010 Internet Studio Aura