Про Центр
Діяльність Центру
Нормативно-правова база
Для інвестора
Запобігання корупції
Корисні посилання
Національні проекти
20.05.2013
У Вінниці вивчали шляхи збалансованого розвитку територіальних громад

17 травня по ініціативи обласної Ради відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Збалансований розвиток громад - основа формування державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року». У заході взяли участь близько 500 учасників, з них - 160 іноземних гостей з Молдови, Польщі, Румунії, Грузії та Німеччини, а також представники Вінницького регіонального центру з інвестицій та розвитку


 


З вітальним словом до присутніх звернулися: голова обласної Ради Сергій Татусяк, голова облдержадміністрації Іван Мовчан, голова міської Ради Володимир Гройсман та голова Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні Удо Буркхолдер.


Основні доповіді на тему конференції представили: радник Президента України, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук, голова Національного агентства України з питань державної служби В'ячеслав Толкованов, 1-й заступник директора Департаменту забезпечення взаємодії з Верховною Радою України та регіонами, завідувач відділом експертизи та аналізу розвитку територій і виборчих прав Секретаріату Кабінету Міністрів В'ячеслав Негода, член делегації України в Конг РЕСЕ місцевих і регіональних влад Ради Європи Віталій Олуйко, голова Всеукраїнської Асоціації сільських та селищних рад Микола Фурсенко. Досвідом з стратегічного планування у своїх країнах поділилися і зарубіжні фахівці - заступник маршалка Лодзького воєводства (Польща) Марчін Бугайский, губернатор регіону Рача Лучхумі Квемо Сванеті (Грузія) Гіоргі Челідзе, заступник голови Ясського повітової Ради (Румунія) Вікторел Лупу, староста Сташовського повіту Сьвєнтокшиського воєводства (Польща) Анджей Крузеля.


На початку зборів Сергій Татусяк аргументував необхідність обговорення теми конференції, згадавши, що досвід економічно-соціально розвинених країн свідчить, як важко досягти сталого розвитку територій без ефективної моделі державної влади та її невід'ємної складової - самодостатнього місцевого самоврядування.


- Стратегічне планування розвитку територіальних громад області до 2020 року, на нашу думку, є необхідною умовою забезпечення комплексного і збалансованого соціально-економічного розвитку територій. Вперше в історії Вінницької області стратегічний план формує не влада, а жителі територіальних громад, представники громадських організацій, трудових колективів, інтелігенції. Це відповідає головному принципу нашої роботи - «почути кожного подолянина», - сказав С.Татусяк.


Він додав, що поставлене Президентом завдання - забезпечити до 1 липня 2013 прийняття Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, у Вінницькій області вже активно виконується. Сьогодні з 707 сільських, селищних, міських рад власні стратегії розвитку взяли 650, або 92%, і 25 з 27 районів.


Іван Мовчан додав, що дана робота в сьогоднішніх реаліях особливо важлива для сільської місцевості.


- Збалансований розвиток сільських територій - це певний стандарт для Європейського Союзу і орієнтир для України у сфері державної регіональної політики. Земельна, медична, освітня реформи, реформа соціального захисту повинні забезпечувати підвищення якості життя селян, - підкреслив голова облдержадміністрації.


Вінницький міський голова зазначив, що загальнодержавна Стратегія-2020 має грунтуватися на регіональних стратегіях.


- Концепція Стратегії-2020 міста Москви прийнята в 2010 році. Сьогодні ми виходимо на фінальну стадію її затвердження як документа, - прокоментував Володимир Гройсман.


По завершенні пленарної частини конференції делегати взяли участь у роботі трьох секцій, а також за підсумками всього заходу прийняли резолюцію конференції.

Прес-центр
Перелік проектів для інвестування
Конкурс проектів © Вінницький регіональний центр з івестицій та розвитку, 2010 Internet Studio Aura