Про Центр
Діяльність Центру
Нормативно-правова база
Для інвестора
Запобігання корупції
Корисні посилання
Національні проекти
23.05.2013
У Вінниці український підрозділ світового лідера з виробництва насіння - компанії «Монсанто» презентував проект вартістю 140 млн доларів, який планує реалізувати в Україні в найближчі 2 роки.

Участь у заході взяли представники компанії «Монсанто», Федюк Василь Миколайович, директор Департаменту державної інвестиційної політики та регіонального розвитку Держнацпроекту, представники Вінницького регіонального центру з інвестицій та розвитку, представники національних та регіональних ЗМІ. 


Під час презентації, яка відбулась 22 травня у Вінниці, представники компанії показали відео, де продемонстровано етапи вирощування та виробництва високоякісного традиційного насіння.


За словами директора з виробництва насіння в Україні та Росії, “Монсанто” Олени Фоміної в Україні планується побудувати аналогічний завод, який вже діє у Румунії. «Рішення про інвестицію прийнято. Ми готові інвестувати 140 млн долірів. Це буде завод з виробництва традиційного насіння. Для нас український ринок є стратегічно важливим і ми хочемо бути корисними саме фермерам, які тут працюють і які можуть завдяки нашому насінню заробляти, бути економічно стабільними», - повідомила О.Фоміна.


За її словами, Україні не вистачає заводів, які б виробляли якісне насіння, тому воно імпортується. «Побудувавши завод в Україні ми можемо замістити імпорт», - сказала О.Фоміна, доповнивши, що інвестиції в 140 млн доларів – це лише перший етап масштабного проекту в Україні. «На другому етапі – інвестиції можуть становити таку ж суму вже через рік-два після запуску першого етапу», - пояснила О.Фоміна.


Крім самого заводу «Монсанто» планує на ділянці, яка зацікавила інвесторів у Вінниці (у разі її придбання), побудувати селекційну станцію, логістичний центр та національний центр агрономічних знань.


Представники компанії також повідомили, що у разі придбання зацікавленої ділянки до серпня поточного року та з моменту отримання відповідних дозволів, перший етап проекту буде запущений вже у серпні 2015 року.


Крім того, «Монсанто» готова реалізувати соціальні проекти, які потребуватиме громада того регіону, де буде реалізований вище зазначений проект.


Федюк Василь Миколайович зауважив про важливість даної інвестиції для Вінниччини, яка дасть позитивні результати для розвитку економіки регіону,  інновацій та наукової бази ряду навчальних закладів,   розбудови інфраструктури індустріального парку, на території якого планується будівництво високотехнологічного центру.


Нагадаємо, що раніше департамент комунальних ресурсів Вінницької міськради виставив на продаж на аукціоні земельну ділянку площею 80 га в інвестиційно-промисловій зоні "Вінницький індустріальний парк", розташованій у районі Немирівського шосе й вул. Чехова, за стартовою ціною 81,592 млн гривень для потреб промисловості.


У жовтні 2007 року Вінницька міська рада затвердила план зонування з розміщення інвестиційно-промислової зони "Вінницький індустріальний парк" на земельній ділянці загальною площею 109,2 га.


Компанія «Монсанто» є однією з провідних компаній світу, діяльність якої зосереджена на сталому розвитку сільського господарства. “Монсанто” є міжнародною компанією, що входить до рейтингу Fortune 500. Штаб-квартира компанії знаходиться в Сент-Луїсі (Міссурі, США). У 404 підрозділах “Монсанто” у 66 країнах світу працює 21 183 працівники. На сьогодні вже діють 2 заводи у Франції, по одному у Румунії та Угорщині. “Монсанто” пропонує сільгоспвиробникам високоякісне сортове насіння та гібриди кукурудзи, сої, бавовнику, ріпаку та овочів, щороку інвестуючи понад 1,2 млрд доларів у наукові розробки, спрямовані на підвищення продуктивності аграрного сектору. У 1991 році “Монсанто” стала першою компанією, яка підписала контракт на поставку засобів захисту рослин в Україну. У 1992 році було відкрито Київський офіс компанії.


“Монсанто” виробляє в Україні та імпортує до України якісне та високопродуктивне насіння кукурудзи та ріпаку традиційної селекції. Насіння кукурудзи та ріпаку “Монсанто” представлене в Україні брендом “Декалб”, насіння овочів – брендом “Семініс”, засоби захисту рослин – брендами “Раундап” та “Харнес”.


 Додаткова iнформацiя

фото

Прес-центр
Перелік проектів для інвестування
Конкурс проектів © Вінницький регіональний центр з івестицій та розвитку, 2010 Internet Studio Aura