Про Центр
Діяльність Центру
Нормативно-правова база
Для інвестора
Запобігання корупції
Корисні посилання
Національні проекти
05.06.2013
Круглий стіл «Сучасний стан та перспективи розвитку альтернативної енергетики у Вінницькій області»

Під такою назвою за ініціативи департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА 4 червня відбулось засідання «круглого столу».


Для участі в обговоренні були запрошені фахівці енергетичної сфери області, представники органів державної влади та громадських організацій області.


Як зазначила директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Світлана Василюк, яка була модератором заходу, в рамках реалізації стратегічних завдань Президента України В.Януковича з розвитку незалежної вітчизняної енергетики в області реалізується ряд заходів щодо використання альтернативних джерел енергії.


Зокрема, за словами заступника начальника Головного управління житлово-комунального господарства, енергетики та зв’язку облдержадміністрації І.Вітюка, робота в сфері енергозбереження на Вінниччині здійснюється в рамках «Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2010-2015 роки». Крім того, прийнято розпорядження голови облдержадміністрації від 15 березня 2012 року № 121 «Про заходи з переведення котелень на альтернативні види палива в закладах бюджетної сфери області». За рахунок виконання енергозберігаючих заходів в області у 2012 році було заощаджено 32,5 тис. тонн умовного палива паливно-енергетичних ресурсів. За цей період з різних джерел на реалізацію енергозберігаючих заходів спрямовано всього 159,9 млн.грн. В містах і районах області на альтернативні види палива переведено повністю або частково опалювальні системи понад 50 закладів. А вже з початку 2013 року з природного газу на альтернативні види палива в області переведено 135 опалювальних систем бюджетних закладів. На впровадження цих заходів з різних джерел планується залучити 20 млн.грн., що дає можливість провести економію газу з розрахунку понад 6 млн.куб.м на рік.


Оскільки Вінниччина - це сільськогосподарський регіон, то найбільш актуальні питання застосування енергозберігаючих технологій з використанням відновлюваних джерел енергії для забезпечення сталого економічного розвитку сільського господарства. Саме про це йшла мова у виступі колишнього очільника області, на сьогоднішній день президента Асоціації Підприємств «Вінницятеплоенерго» Ю.Іванова. На його думку, поширення використання місцевих ресурсів та альтернативних джерел енергії у найближчій перспективі сприятиме зниженню цін для споживачів і переходу на сучасні енергоефективні технології.


Цікавою і змістовною була доповідь винахідника В.Горинюка, провідного інженера Вінницького національного технічного університету, де на кафедрі відновлюваної енергетики запатентовано та проводяться модельні випробування ряду технічних рішень, здатних значно підвищити ефективність використання енергії вітру в зонах з низьким вітровим потенціалом, до якої належить і Вінницька область.


В обговоренні проблемних питань розвитку альтернативної енергетики взяли участь представники екологічних державних та громадських організацій, які окреслили екологічні проблеми, пов'язані з використанням альтернативних джерел енергії, зокрема, наголошували на необхідності зменшення негативного впливу на стан довкілля при створенні та експлуатації об'єктів альтернативної енергетики.


Публічне обговорення таких серйозних економічних та екологічних проблем привертає увагу громадськості нашого регіону до проблем використання альтернативної енергетики, сприяє розширенню знання громадськості в галузі нетрадиційних джерел енергії. Важливість розвитку альтернативної енергетики є очевидною, адже окрім того, що вона відіграє вирішальну роль у зменшенні шкідливих викидів, вона допомагає зменшити залежність від імпорту енергії. Тому важливим й надалі забезпечити розвиток цього напрямку, його поінформованість серед громадськості, що є одним із пріоритетних соціальних завдань Президента України В.Януковича.


Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Прес-центр
Перелік проектів для інвестування
Конкурс проектів © Вінницький регіональний центр з івестицій та розвитку, 2010 Internet Studio Aura