Про Центр
Діяльність Центру
Нормативно-правова база
Для інвестора
Запобігання корупції
Корисні посилання
Національні проекти
12.09.2013
Великий бізнес в Україні випередив за темпами зростання компанії у Європі

Незважаючи  на  повільне  зростання  економік  Європи  та України,  найбільшим  українським  компаніям  за  підсумками 2012  року  вдалось  випередити  своїх  європейських  колег  за темпами зростання доходів. За підсумками щорічного рейтингу компанії «Делойт» «ТОП-500 Найбільших компаній Центральної та Східної Європи – 2013», доходи українських компаній зросли в середньому  на 16,2% в еквіваленті євро (7,5% в грн.) в порівнянні з 2011 роком.   


При  цьому,  з  51  української  компанії,  що  увійшли  до  рейтингу,  39  змогли збільшити  свої  доходи.  Така  динаміка  зростання  значно  вища  ніж  динаміка  по регіону  в  цілому;  середній  приріст  доходу  усіх  компаній, що  включені  у  рейтинг,  за


підсумками року склав 3,26%.  


Цього  року  4  українські  компанії  увійшли  до  10  найбільших  у  регіоні.  Новим представником  українського  бізнесу  у  ТОП-10  стала  компанія  ДТЕК,  яка  завдяки зростанню доходів на 125,3%, піднялась у рейтингу з 32 на 7 місце. Варто відзначити, що за темпами  зростання  доходів  компанія  обігнала  усіх  у  регіоні.  Незважаючи  на  незначне зниження  доходів,  порівняно  з  2011  роком,  залишилась  в  ТОП-10  компанія  «Метінвест», яка належить до того ж холдингу, що і ДТЕК. Як і в минулих роках, до десятки найбільших увійшли державні компанії «НАК Нафтогаз» та «Енергоринок».


 


За  підсумками  1-го  кварталу  2013  року  зростання  доходів  як  українських компаній, так  і бізнесу в Європі сповільнюється. Так, кількість компаній, що змогли показати  позитивну  динаміку  зростання,  зменшилась  з  59%  до  49%.  Водночас  у огляді рейтингу відзначається загальне покращення настроїв з боку представників бізнесу. Пісумки рейтингу за індустріями Високі темпи зростання продемонстрували усі індустрії, представлені у рейтингу. У кожній з них українські компанії продемонстрували вищі темпи зростання, ніж у більшості європейських країн, що беруть участь у рейтингу.


- «Енергетика  та  ресурси»  (13),  традиційно  найбільш  високодохідний  сектор,  який забезпечує  у  рейтингу  близько  40%  усіх  доходів.  Доходи  компаній  сектору протягом 2012 року зросли на 2,7% у Європі, та на 22,4% в Україні.


- «Споживчі  товари  та  транспорт»  (22)  -  представлений  у  рейтингу  найбільшою кількістю  компаній.  Сектор  продемонстрував  найвищі  темпи  зростання  доходів компаній як у Європі (4,8%) так і в Україні (23,7%). З 10 нових українських гравців, які з’явились у рейтингу цього року, 7 - представники саме цього сектору.


-  «Важка промисловість»  (13)  -  Зростання  доходів  українських  компаній  склало 8%


(4% - у регіоні).  


- «Технології,  медіа  та  телекомунікації»  (3)    Тоді  як  у  всьому  регіоні  доходи компаній  сектору  останні  5  років  продовжують  знижуватись,  зростання  доходів українських компаній склало 14,3%.


 За  висновками  компанії  «Делойт»,  на  високий  результат  українських компаній за підсумками 2012 року  істотно вплинуло падіння євро по відношенню до гривни  приблизно  на  10%,  а також  зростання  цін  на  деякі  категорії товарів.   Ще одним важливим фактором є внутрішній попит, який останні кілька років зростає високими темпами. «Хоча  середній  загальний  результат  українських  компаній  дуже  високий, особливо  з огляду на  ситуацію в економіці,  аналізуючи кожну компанію окремо ми  бачимо, що  розвиток  бізнесу  відбувається  дуже  нерівномірно.  Якщо  доходи одних компаній зростають на 50 та більше відсотків, інші демонструють глибоке падіння  показників»,    відзначив  керуючий  партнер  «Делойт»  в  Україні Володимир  Вахт.  Він  підкреслив,  що  5  українських  компаній  забезпечили  60% доходу українського бізнесу.


 Методологія:


Рейтинг  ТОП-500  найбільших  компаній  Центральної  та  Східної  Європи  складався  на  базі інформації за доходами компаній за 2012 фінансовий рік. Доходи розраховувалися в євро за відповідним середнім обмінним курсам. Рейтинг українських компаній складений на основі даних з анкет, заповнених представниками компаній, а також публічних даних. В цей список не увійшли дані тих компаній, яким було запропоновано взяти участь у рейтингу, але які в письмовій або усній формі відмовилися від участі в рейтингу. У деяких випадках, фінансові дані  були  зібрані  з  відкритих  джерел.  Щодо  даних,  які  збиралися  з  відкритих  джерел, підтвердження  з  боку  компаній  не  отримувалися.  «Делойт»  не  несе  відповідальності  за точність або коректність даних, зібраних з відкритих джерел або наданих компаніями.


 За матеріалами deloitte.com


 

Прес-центр
Перелік проектів для інвестування
Конкурс проектів © Вінницький регіональний центр з івестицій та розвитку, 2010 Internet Studio Aura