Про Центр
Діяльність Центру
Нормативно-правова база
Для інвестора
Запобігання корупції
Корисні посилання
Національні проекти
15.10.2013
Всеукраїнський конкурс проектів місцевого самоврядування розширить категорії учасників

14 жовтня в обласній Раді відбувся інформаційно-методичний семінар щодо підготовки проектів та програм для участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2014 року та в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад.


Присутніми були: представник Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, який власне і проводить Всеукраїнський конкурс, Анатолій Ольшанський, голова обласної Ради Сергій Татусяк, голова постійної комісії обласної Ради з питань євроінтеграції і міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Олексій Гаврилов, представники Вінницького регіонального центру з інвестицій та розвитку, районних, міських і сільських рад, громадських організацій і фондів.


Голова облради подякував Державному фонду за співпрацю, нагадавши, що Вінниччина – перша область, яка торік підписала з фондом угоду про співробітництво.  


– Внаслідок цього динаміка наших партнерських стосунків покращилася. За підсумками конкурсу проектів 2012 року наша область мала 16-ть переможців, у 2013-му – 19 проектів-переможців із 31-го, поданого на конкурс, – зазначив С.Татусяк.


Разом з тим, він наголосив, що це далеко не кращий показник для області, адже багато регіонів надсилають по 50 і більше проектів, а Дніпропетровщина – абсолютний лідер – 122 проекти.


Відтак Вінницька обласна Рада і Фонд, з метою активізації участі місцевих рад у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку, кожен зі свого боку, проводитимуть відповідні навчання-тренінги.  


Голова Вінницької обласної Ради Сергій Татусяк вважає, що уряд повинен збільшити бюджет Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, який проводить Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні.


Він додав, що як віце-президент Української асоціації районних і обласних рад, він ініціюватиме відповідне звернення до Кабінету міністрів саме від Асоціації. Аргументом для цього є той факт, що кожного року на конкурс подається все більше проектів від місцевих рад, а їхнє фінансування з боку держави хоч і збільшується, проте надто мало.


Є відповідна динаміка і на Вінниччині – у 2012 році область мала 16 переможців Всеукраїнського конкурсу проектів, у 2013-му – 19-ть.


– Це дуже мало. Адже як область, що постійно працює над питанням самостійного залучення територіальними громадами позабюджетних коштів на розвиток своєї території, ми маємо динамічніше рухатися до кращих результатів, – зауважив Сергій Татусяк.


Він додав, що для цього обласна Рада і надалі запроваджуватиме механізми, які сприятимуть вирішенню окресленого завдання.


 Також у ході семінару Анатолій Ольшанський повідомив присутнім про особливості конкурсу у 2014 році. Зокрема, за його словами, буде розширено категорії учасників: окрім місцевих рад, участь у конкурсі зможуть брати громадські об’єднання органів місцевого самоврядування.


Він також вчергове наголосив на чіткому дотриманні вимог конкурсу та врахуванні вигодонабувачами критеріїв відбору проектів-переможців.


Колегу підтримав Олексій Гаврилов, котрий зауважив, що «участь у конкурсі заради участі нікому не потрібна». Він навів приклад, коли кілька переможців відмовилися реалізовувати виграний проект. Відтак, виграні ними кошти залишилися не використаними ні ними, ні іншою громадою.


Наостанок присутнім була надана контактна інформація про організації, які допомагають у написанні та супроводі проектів. Зокрема, на Вінниччині це – Регіональний ресурсно-інформаційний центр розвитку громад «Громади Вінниччини».


 

Прес-центр
Перелік проектів для інвестування
Конкурс проектів © Вінницький регіональний центр з івестицій та розвитку, 2010 Internet Studio Aura